domy drewniane

Blog


budowa domów drewnianych

Dom na wakacje – realne czy wygórowane marzenie?

2017-05-22
Wiele problemów stwarza znalezienie idealnego domu wakacyjnego w górach. Zazwyczaj o jego wynajęciu trzeba myśleć już na początku roku, jeżeli chcemy wyjechać na urlop w lipcu. A może by tak pozbyć się tego problemu i wybudować własny dom? Czemu nie!
Czytaj więcej
całoroczne z bali budowane

Gdzie najlepiej wybudować dom drewniany?

2017-04-20
Domy drewniane z reguły najlepiej wyglądają w otoczeniu zieleni. Dlatego też, warto kupić działkę w miejscu zalesionym, z dala od zgiełku miejskiego. Pozwoli to na kontemplowanie przyrody i cieszenie się spokojem w drewnianym domku.
Czytaj więcej

Oszczędności podczas budowy domu drewnianego

2017-06-16

domy drewniane z bali

Mieszkanie w drewnianym domu dla wielu osób jest marzeniem. Łączone one w sobie atrakcyjny wygląd, funkcjonalność, a także wysoki komfort użytkowania. Dzięki nim można być bliżej natury. Porównując budowę domu drewnianego do tradycyjnego od razu widać szereg oszczędności.

Oszczędności szukaj w fundamentach

Największe oszczędności przy budowie domu można wygenerować na etapie tworzenia fundamentów. Należy pamiętać, że domy całoroczne z bali są lekkie i nie tak wymagające, jak domy murowane. W związku z tym, nie trzeba będzie wykonywać dodatkowych zbrojeń, aby cała konstrukcja była bezpieczna i stabilna. W niektórych przypadkach można nawet zdecydować się na węższe fundamenty, które nie będą musiały opierać się na szerokich ławach. Ściany fundamentów, jeżeli chodzi o domy z drewna nie muszą być grubsze niż 25 cm. Dzięki tak małym wymogom, jeżeli chodzi o fundamenty, można będzie sporo na nich zaoszczędzić.

Prosty projekt

Domy z drewna same w sobie są piękne. Nie trzeba kombinować z projektem, aby uzyskać wygląd, o jaki nam chodzi. I tutaj również możesz sporo zaoszczędzić. Architekt nie weźmie zbyt dużo za projekt prostej bryły domu bez większych udziwnień. A takie właśnie są domy z bali.

Brak problemów z wykończeniem

Jeżeli zdecydujesz się na stworzenie prostego drewnianego domu, będziesz mógł zaoszczędzić także na jego wykończeniu. Nie będzie problemów z prowadzeniem instalacji elektrycznej i hydraulicznej w takim wnętrzu. Nie będzie w nim zbyt dużo zakamarków. To również zmniejszy koszt całej inwestycji. Można przyjąć, że koszt wykończenia pomieszczeń w domach drewnianych może być nawet o 1/4 mniejszy w porównaniu z domami murowanymi.

Wybór drewna

Oczywiście podstawowym elementem konstrukcyjnym ekologicznego domu jest drewno. Tutaj również możemy poszukać oszczędności, ale nie do przesady. Jeżeli wybierzesz zbyt słabą jakość drewna, domy drewniane z bali mogą po pewnym czasie zacząć zawodzić. W domu może pojawić się wilgoć lub grzyb, a tego na pewno nikt by nie chciał. Lepiej jednak zaoszczędzić na projekcie czy fundamentach. Wtedy budowa domów drewnianych będzie tańsza, a nie odbije się na jakości mieszkania w takim budynku.Tagi przypisane do artykułu:

domy drewniane z bali, budowa domów drewnianych, domy z bali, domy d drewna, budowa domu, budowa domu drewnianego, wykończanie pomiesczeń w domach drewnianych


domy całoroczne z bali

Wielkość domu dostosowana potrzeb użytkownika

2017-04-20
Wybranie odpowiedniego projektu domu to zadanie bardzo trudne. Zanim zdecydują się Państwo na konkretny projekty, a budowa domów drewnianych ruszy pełną parą, warto zastanowić się nad potrzebami Waszej rodziny. Warto także zaplanować układ pomieszczeń, a także podjąć decyzję co do liczby kondygnacji
Czytaj więcej
domy drewniane

Życie w zgodzie z natura w domu drewnianym

2017-03-27
Domy drewniane są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących posiadać dostosowaną do swoich potrzeb przestrzeń, która będzie odróżniała się od innych konstrukcji znajdujących się w okolicy. Dają one również szansę na życie w ekologicznej przestrzeni.
Czytaj więcej


Skontaktuj się z nami: 500 297 081 lub 570 243 806
1