domy drewniane

Blog


budowa domów drewnianych

Co podnosi koszty budowy domu?

2017-06-27
Od razu ustalmy: budowa domów drewnianych jest znacznie tańsza niż domów murowanych. Ale pod jednym warunkiem. Gdy wybierzemy odpowiednie materiały i nie będziemy mieli zbyt dużych wymagań co do stopnia skomplikowania całego budynku.
Czytaj więcej
domy drewniane z bali

Oszczędności podczas budowy domu drewnianego

2017-06-16
Mieszkanie w drewnianym domu dla wielu osób jest marzeniem. Łączone one w sobie atrakcyjny wygląd, funkcjonalność, a także wysoki komfort użytkowania. Dzięki nim można być bliżej natury. Porównując budowę domu drewnianego do tradycyjnego od razu widać szereg oszczędności.
Czytaj więcej

Zdążyć przed pierwszymi mrozami z budową domu

2017-07-14

domy drewniane

Na budowę drewnianego domu trzeba zarezerwować kilka tygodni. Wszystko oczywiście zależy od wielkości budynku, ale zazwyczaj udaje się je wybudować w ciągu 4-6 tygodni. Przeszkodą w ich budowie nie jest nawet zimą.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby budowa domów drewnianych odbywała się zimą. Jednak ze względu na dobro i komfort pracy pracowników, lepiej aby warunki były sprzyjające, a mrozy nie były zbyt dotkliwe. Ostatnie zimy w Polsce były stosunkowo ciepłe. Przez większość dni panowały dodatnie temperatury. W takim warunkach jak najbardziej można myśleć o budowie domu.

Podczas składania poszczególnych elementów drewnianych nie wykonuje się żadnych prac mokrych. Dlatego właśnie zima nie jest przeszkodą, aby domy całoroczne z bali wtedy budować. Trzeba jednak pamiętać, aby bale wykorzystane do budowy były całkowicie suche. Dzięki temu nie będą pożywką dla grzybów i pleśni. Powinny zostać także zaimpregnowane odpowiednim preparatem. Rolą tej powłoki jest zabezpieczenie drewnianych bali przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów, owadów oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych.
 

Impregnacja drewna a zima

Drewniane bale w większości przypadków są odpowiednio zaimpregnowane, gdy są przywożone na miejsce budowy. Jeżeli budowa zostanie przerwane przez ostry atak zimy, czyli śnieżyce lub duże mrozy, nie trzeba ich dodatkowo zabezpieczać przed niekorzystnymi warunkami. Można to jednak zrobić, jeżeli jesień jest wyjątkowo łaskawa i preparat będzie w stanie szybko wyschnąć. Jeżeli jednak tak nie jest, ponowną impregnację można wykonać nieco później.
 

Jak to jest z tą zimą?

Jak już ustaliliśmy, domy drewniane można budować zimą. Trzeba jednak wykazać się tu odpowiednim rozsądkiem. Żadna firma nie wyśle swoich pracowników na plac budowy, jeżeli będą panowały duże mrozy. W takich warunkach domy z drewna budowałoby się bardzo ciężko, ze względu na to, że ręce pracowników niemiłosiernie by marzły.

Jeżeli planujesz budowę domu drewnianego zimą pamiętaj, aby najpierw sprawdzić przewidywane prognozy. Jeżeli okaże się, że zima ma być łagodna, domy drewniane z bali spokojnie można budować nawet w grudniu czy styczniu. Jeżeli jednak zapowiada się sroga zima z dużymi mrozami, lepiej domy z bali zacząć budować dopiero na wiosnę.Tagi przypisane do artykułu:

domy drewniane, budowa domów drewnianych, budowa domu zimą, budowa domów drewnianych zimą, przeciwwskazania budowy domu zimą, domy z bali, domy drewniane z bali, domy całoroczne z bali


budowa domów drewnianych

Dom na wakacje – realne czy wygórowane marzenie?

2017-05-22
Wiele problemów stwarza znalezienie idealnego domu wakacyjnego w górach. Zazwyczaj o jego wynajęciu trzeba myśleć już na początku roku, jeżeli chcemy wyjechać na urlop w lipcu. A może by tak pozbyć się tego problemu i wybudować własny dom? Czemu nie!
Czytaj więcej
całoroczne z bali budowane

Gdzie najlepiej wybudować dom drewniany?

2017-04-20
Domy drewniane z reguły najlepiej wyglądają w otoczeniu zieleni. Dlatego też, warto kupić działkę w miejscu zalesionym, z dala od zgiełku miejskiego. Pozwoli to na kontemplowanie przyrody i cieszenie się spokojem w drewnianym domku.
Czytaj więcej


Skontaktuj się z nami: 500 297 081 lub 570 243 806
1